Достапни линкови

Брисел: Претседателот на Таџикистан Имомали Рахмонов на средба со генералниот секретар на НАТО


Претседателот на Таџикистан Имомали Рахмонов денеска во Брисел ќе има средба со генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер. Рахмонов предложи невоеното снабдување на сојузничките сили во Авганистан да оди преку таџикистанска територија. Ваквата понуда дојде откако Киргистан донесе одлука за затворање на американската воена база на негова територија.
XS
SM
MD
LG