Достапни линкови

Багдад: Потребно е пренасочување на американските сили од Ирак во Авганистан, изјави Конвеј


Ирак е доволно стабилен и од таму би можело да се повлечат околу дваесет и две илјади американски војници, изјави командантот на американската морнарица Џејмс Конвеј. Според него, најдобро би било тие војници да бидат разместени во Авганистан за да го спречат евентуалното раширување на борбите на југот на таа земја.
XS
SM
MD
LG