Достапни линкови

Москва: Медведев ја критикуваше владата на Путин


Рускиот претседател Дмитриј Медведев ја критикуваше владата на птремиерот Владимир Путин за бавна примена на мерките против економската криза. Тоа, според посмтрачите, е необично затоа што на Медевдев се гледа како на човек на Путин.
XS
SM
MD
LG