Достапни линкови

Скопје: Денеска лидерска средба за воведување пилот проект за електронско гласање


Лидерите на четирите најголеми парламентарни политички партии на покана од премиерот Груевски денеска ќе одржат средба во домот на пратениците. Во фокусот на разговорите како што е веќе најавено во поканата ќе биде можноста за воведување на пилот прокет за електронско гласање на претстојните општински избори во земјава, препорака на која ккао што се вели в9о поканата од премиерот укажале претставници на меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG