Достапни линкови

Скопје: Премиерот Груевски свика лидерска средба во петок за локалните избори


Премиерот Никола Груевски ги покани на лидерска средба во петок посветена на претстојните локални избори, претседателите на трите најголеми парламентарни партии – на СДСМ Зоран Заев, на ДУИ Али Ахмети и на ДПА Мендух Тачи. На средбата ќе се разговара за воведување на пилот проект за електронско гласање на локалните избори, препорака на која како што стои во поканата од премиерот Груевски, укажале претставниците на меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG