Достапни линкови

Москва: Тринаесет повредени во експлозија на пазар


Полицијата во Москва соопшти дека 13 лица меѓу кои и едно девојче биле повредени во експлозијата која се случи вчера на еден пазар во јужниот дел од градот. Според истите извори 12 од повредените се хоспитализирани и страдаат од изгореници. Истрагата за несреќата е се уште во тек, а направата која експлодирала била домашна изработка.
XS
SM
MD
LG