Достапни линкови

Женева: Нова рунда преговори меѓу Русија и Грузија


Денеска во Женева ќе биде одржана нова рунда преговори на претставници на Русија и на Грузија. На средбата, која е под покровителство на ЕУ, ОН и ОБСЕ, главна тема ќе биде иднината на отцепените грузиски региони Абхазија и Јужна Осетија, кои Москва ги призна како независни држави.
XS
SM
MD
LG