Достапни линкови

Даблин: Загадено свинско месо извезено во 25 земји


Ирската влада соопшти дека ирско свинско месо загадено со отровни диоксини било извезено во над дваесет и пет земји во светот. Ирска најмногу свинско месо извезува во Британија, Германија, Франција и Русија. Владата ги предупреди купувачите извесно време да не користат производи од свинско месо.
XS
SM
MD
LG