Достапни линкови

Сараево: Две рачни гранати фрлени врз седиштето на приватната ТВ „Хајат“


Две рачни гранати, биле фрлени врз седиштето на приватната телевизија „Хајат“ во Сараево, предизвикувајќи материјална штета. Соопштено е дека гранатите биле фрлени од непознати лица во една од канцелариите која во тоа време била. Полицијата е во потрага по извршителите и мотивите на нападот.
XS
SM
MD
LG