Достапни линкови

Москва: Плинот ќе достигне рекордно високи вредности следните три години


Претседателот на рускиот гигант Газпром изјави дека цената на плинот ке достигне рекордни вредности во следите три години. Алексеј Милиер за Нанделсблат изјави причина е што компаниите не инвестираат во истражувањата потребни за обезбедување на побарувачката.
XS
SM
MD
LG