Достапни линкови

Москва: Денеска средба Николас Бернс-Сергеј Лавров


Високиот претставник на американскиот Стејт Департмент Николас Бернс, се очекува денеска во Москва да оствари средба со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Бернс е првиот висок американски претставник во посета на Русија, по влошувањето на односите меѓу Москва и Вашингтон поради руската интервенција во Грузија во август годинава.
XS
SM
MD
LG