Достапни линкови

Москва: Гадафи на разговори со Путин


Либискиот лидер Моамер ел Гадафи со денешните разговори во Москва со рускиот премиер Владимир Путин, ја продолжува посетата на Русија. Тоа е прв престој на Гадафи во Москва од илјада деветстотини осумдесет и петата година. Денешните разговори, според некои извештаи, би требало да бидат фокусирани врз предлогот на Гадафи, Русија да стационира база на својата морнарица на либискиот брег од Медитеранот.
XS
SM
MD
LG