Достапни линкови

Исламабад: Пакистанските и авганистанските власти ги повикаа на дијалог талибанските бунтовници


Пакистанските и авганистанските власти ги повикаа на дијалог Талибанските бунтовници, соопштувајќи дека сега вратата е отвоена за примирје. Изјавата на политичките лидери од двете земји следува по дводневните разговори во Исламабад. На состанокот биле формирани комисии кои ќе ги следат односите меѓу сите страни кои се вклучени во конфликтот кој се протега до Авганистанско-Пакистанската граница.
XS
SM
MD
LG