Достапни линкови

Брисел: Европската Комисија замрзна помош од 50 милиони евра за Босна и Херцеговина


Европската комисија одлучи да замрзне 50 милиони евра , наменети за Босна и Херцеговина, поради непочитување на некои даночни норми.- Немаме друг избор, освен да го одложиме спроведувањето на проекти вредни околу 50 милиони евра, планирани да се доделат во рамки на претпристапните фондови, бидејќи БиХ се уште не ги применува правилата на Европската унија во областа на ослободување од данок на тие фондови, изјави портпаролот на еврокомесарот за проширување Оли Рен, Кристина Наѓ.
XS
SM
MD
LG