Достапни линкови

Скопје: Годинава Македонија ќе добие оценка од ЕУ и за осумте одредници, очекува Владата


Оваа година, освен генерална оценка, Македонија од ЕК ќе добие и оценка за осумте одредници што ги достави еврокомесарот за проширување Оли Рен. Исполнетоста на одредниците ќе биде 90 отсто, смета владата а следните две недели Македонија треба да се фокусира, пред се, на донесувањето на договорените измени на Уставот и на Изборниот законик.
XS
SM
MD
LG