Достапни линкови

Будимпешта: Роберт Гејтс на состанок на министрите за одбрана на НАТО


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска ќе престојува во Унгарија. На неформалниот состанок во Будимпешта на министрите за одбрана на НАТО, се очекува да се разгледуваат начините за зголемување на бројот на трупите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG