Достапни линкови

Москва: Медведев нареди зголемување на безбедноста во Јужна Осетија


Рускиот претседател Дмитри Медведев нареди да се зголеми безбедноста во отцепениот грузизиски регион Јужна Осетија, каде во експлозија загинаа 8 руски војници. При експлозија на автомобил бомба во близина на руската воена база во Јужна Осетија во петокот, загинаа 8 војници и тројца цивили
XS
SM
MD
LG