Достапни линкови

Либан: Најмалку четири лица загинале во напад на автобус со војници


Најмалку 4 лица загинале, а 30-тина војници и цивили биле повредени при експлозија на бомба во либанскиот град Триполи. Цел на нападот бил автобус кој превезувал војници.
XS
SM
MD
LG