Достапни линкови

Скопје: Премиерот Груевски очекува средба со претседателот Црвенковски


Премиерот Никола Груевски изјави дека очекува средба со претседателот Бранко Црвенковски по неговото враќање од Њујорк. На состанокот како што рече Груевски ќе разговараат за договореното од средбата што ја имал Црвенковски со медијаторот Метју Нимиц. На прашањето дали во Женева ќе бидат последните разговори за името, Груевски одговори дека се ќе зависи од тоа што е договорено и разговарано во Њујорк.
XS
SM
MD
LG