Достапни линкови

Исламабад: Убиени најмалку 10 милитанти во акција на пакистанската армија


Најмалку 10-мина милитанти биле убиени во акцијата на пакистанската армија, во близина на границата со Авганистан. Официјални пакистански извори наведуваат дека во борбите имало и повредени припадници на безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG