Достапни линкови

Пешевар: Билансот од самобуствениот бомбашки напад пред полициски пункт се искачи на 35 загинати


Билансот од вчерашниот самоубиствен напад во пакистанскиот град Пешевар се искачи на 35 загинати, откако многу тела биле пронајдени под урнатините. Бомбашкиот напад беше изведен пред полициски контролен пункт.
XS
SM
MD
LG