Достапни линкови

Денвер: Обама изјави дека се потрбни санцкии против Иран


Претседателскиот кандидат демократот Барак Обама изјави дека се потребни сериозни санкции кон Иран со цел Израел да престане да чувствува постојан притисок од страна на таа земја. Светот мора да делува посилно и поефикасно за да го спречи развојот на нуклеарните капацитети во Иран, порача Обама зборувајќи во предизборна кампања.
XS
SM
MD
LG