Достапни линкови

Багдад: Ненајавена посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс пристигна во ненајавена посета на Багдад. Предвидени се разговори со ирачкиот премиер Нури Ал Малики, како и со американски претставници за иднината на американските сили во Ирак. Веќе неколку месеци Соединетите Држави и Ирак преговараат за долгорочен безбедносен договор.
XS
SM
MD
LG