Достапни линкови

Тбилиси: Западните земји набљудуваат дали Русија ќе се повлече од Грузија


Западните земји велат дека денеска набљудуваат дали Русија ќе го исполни ветеното и ќе го започне повлекувањето на своите сили од Грузиската територија. Грузискиот Претседател Микаил Саакашвили во телевизиско обраќање побара руските сили да си заминат и сугерираше дека двата соседи треба да превземат мерки за одбегнување конфликти во иднина. Русија од своја страна не го соопшти крајниот рок за целосно повлекување на силите.
XS
SM
MD
LG