Достапни линкови

Брисел: Евро зоната бележи економски пад во последниот квартал


Економиите на евро зоната забележаа пад 0,2 насто во последниот квартал со што се засилија стравовите од рецесија. Најголемата европска економија Германската има пад од 0,5 насто, а Француската и Италијанската за 0,3 насто и ова е прв пад од 2004 година.
XS
SM
MD
LG