Достапни линкови

Кабул: Најмалку шестмина загинати во ракетен напад


Најмалку 6 лица загинале во денешниот ракетен напад од Авганистан врз пакистанската област Јужен Вазиристан, која се смета за засолниште на приврзаниците на Ал Каида. Не е јасно кој ја истрелал ракетата, дали талибанските милитанти или сојузничките сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG