Достапни линкови

Киев: Посета на германскиот канцелар Ангела Меркел


Германскиот Канцелар Ангела Меркел е во Киев на разговори со Претседателот на Украина Виктор Јушченко и Перемиерот Јулија Тимошенко.. На дневен ред на разговорите се енергетскатката безбедност и евроатланските аспирации на Украина.
XS
SM
MD
LG