Достапни линкови

Загреб: Почнува самит во Хрватска посветен на прашањата за безбедност, развој и просперитет


Денеска започнува Кроејша самит 2008. Овој дводневен состанок ке биде посветен на прашањата за безбедност, развојот и просперитетот. Самитот ќе го отвори хрватскиот премиер Иво Санадер. На овој собир освен премиерот на Хрватска ке присуствуваат и премиерите на Унгарија, Словачка, Албанија и Косово, а исто така се очекува и присуството на македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски, а најавена е и посета од претседателот на Грузија, Михаил Саакашвили.
XS
SM
MD
LG