Достапни линкови

Грозни: Тројца полицајци и цивили убиени од бунтовниците во Чеченија


Бунтовниците во руската провинција Чеченија денеска убиле тројца полицијајци и тројца цивили –јавуваат агенциите повикувајки се на полициски извори. Еден полицаец и цивил биле убиени во напад на полциска станица а останата загинале во заседа. Од 1994 година Русија водеше две војни против бунтовниците кои се залагаат за независнот на Чеченија каде што населението е претежно муслиманско.
XS
SM
MD
LG