Достапни линкови

Брисел: Има реални шанси Србија да формира про европска влада


Комесарот за проширување на Европската Унија Оли Рен изјави денеска дека има реални шанси Србија да формира про-европска влада. Сепак, Рен додаде дека чека официјално известување од српскиот претседател Борис Тадиќ.
XS
SM
MD
LG