Достапни линкови

Брисел: Денеска почнува самитот на лидерите на држави членки на ЕУ


Денеска во Брисел почнува самитот на лидери на државите членки на Европската Унија. Како што е најавено ираското не на Лисабонскиот договор нема да биде главна тема на самитот. Словенечкиот премиер Јанез Јанша, чија земја е актуелен претседавач со Унијата, изјави дека на самитот не треба да се очекуваат конечни одлуки позврзани за тој договор.
XS
SM
MD
LG