Достапни линкови

Луксембург: Ситуацијата на Западен Балкан тема на состанокот на шефовите на дипломатиите на ЕУ


Шефовите на дипломатиите на Европската унија денеска во Луксембург ќе расправаат за ситуацијата на Западен Балкан и ќе потпишат Спогодба за стабилизација и асоцијација со Босна и Херцеговина. Сепак, главна тема на состанокот ќе биде кризата која настана по неуспешниот референдум во Ирска за ратификација на Лисабонскиот договор, како и подготовка на самитот на Унијата кон крајот на неделава.
XS
SM
MD
LG