Достапни линкови

Скопје: Грчки војници од КФОР вратени од границата за влез во Македонија


На грчките војници од контингентот на КФОР вчера на граничниот премин Богородица не им било дозволено да ја минат границата за влез во Македонија поради тоа што не поседувале валидни патни исправи, велат од македонската гранична полиција. Контингентот на КФОР, чија крајна дестинација најверојатно била Бонд Стил во Косово, не бил претходно најавен што, според објаснувањата, претставува вообичаена практика.
XS
SM
MD
LG