Достапни линкови

Рим: Државно црковна делегација на традиционалната манифестација Македонија во чест на Св. Кирил


Државно црковна делегација денеска и утре ке престојува во Рим на традиционалната манифестација Македонија во чест на свети Кирил. Секоја година на 24 Мај Македонија му оддава почит на творецот на словенската писменост со молебен на неговиот гроб во црквата Сан Клементе.
XS
SM
MD
LG