Достапни линкови

Скопје: Претседателот Црвенковски на средба со лидерите на верските заедници


Претседателот на Македонија Бранко Црвенковски денеска ќе се сретне со лидерите на верските заедници во земјата. На средбата, како што информираат од кабинетот на шефот на државата, ќе стане збор за претстојните предвремени парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG