Достапни линкови

Багдад: Најмалку 923 ирачки цивили загинаа во март


Најмалку 923 ирачки цивили загинаа во Март што е за 31 насто повеќе од февруари. Се смета дека зголемените жрвти се должат на борбите меѓу ирачките сили за безбедност и шиитските милитанти.
XS
SM
MD
LG