Достапни линкови

Киев: Посета на американскиот претседател Џорџ Буш


На денешната средба со високи украински државници, американскиот претседател Џорџ Буш ќе ја искаже поддршката за Украина за нејзино членство во НАТО алијансата. Буш кој во главниот град на Украина Киев пристигна доцна вчера ке ги продолжи разговорите со неговиот украински колега Виктор Јушченко и Премиерот Јулиа Тимошенко. Имено според резултатите од направените анкети, Украина се спротиставува на НАТО членството.
XS
SM
MD
LG