Достапни линкови

Крањ: Шефот на македонската дипломатија на состанокот на министри на ЕУ


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски, кој учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на Европската Унија во Брдо кај Крањ, оствари билатерални средби со неколкумина колеги од земјите членки на Унијата. Главна тема на разговорите бил престојниот самит на НАТО во Букурешт и можната покана за Македонија. Засега, не е предвидена средба со шефицата на грчката дипломатија Дора Бакојани.
XS
SM
MD
LG