Достапни линкови

Брисел: Состанок на НАТО на кој ќе се дискутира и за поканите за Јадранската група


Министрите за надворешни рабопти на земјите членки на НАТО денеска во Брисел ќе дискутираат за поканите за члентво кои треба да се испратат до земјите од Јадранската група. Синока на прес конференција портпаролот на Алијансата Џејмс Апатурај повтори дека е потребно да се најде решение за разликите околу името со Грција која се заканува на вето на македонската покана за членство.
XS
SM
MD
LG