Достапни линкови

Солун: Денеска протести поради спорот за името со Скопје


Во Солун денеска е најавен протестен митинг по повод спорот меѓу Атина и Скопје, во организација на парламентарната националистичка партија Народен православен собир. Лидерот на ЛАОС Јоргос Караџаферис, бара грчката Влада да не се согласува на компромис за името врз основа на предлозите на посредникот на Обединетите Нации, Метју Нимиц.
XS
SM
MD
LG