Достапни линкови

Багдад: 15 лица загинаа при ескплозија на автомобил бомба


Најмалку 15 луѓе загинаа, а околу 40 беа повредени во денешната експлозија на автомобил бомба во центарот на Багдад. Во меѓувреме, американските сили соопштија дека во градот Самара откриле тела на 14 убиени луѓе.
XS
SM
MD
LG