Достапни линкови

Вашингтон: Буш очекува независно Косово да ги почитува правата на малцинствата


Американскиот претседател Џрџ Буш на средбата со чешкиот премиер Мирослав Тополанек,истакна дека очекува независно Косово да ги почитува правата на малцинствата. Покрај разговорите за Косово, Буш и Тополанек разговарале и за билатералните односи, американскиот ракетен штит и за учеството на чешки трупи во Ирак и Авганистан.
XS
SM
MD
LG