Достапни линкови

Приштина: Посета на српскиот министер за Косово и Метохија Слободан Самарџиќ


Српскиот министер за Косово и Метохија Слободан Самарџиќ денеска е во посета на централно Косово каде што се среќава со шефот на УНМИК Јоаким Рикер. Цел на посетата на Самарџиќ е да ги охрабри србите од Централно Косово да останат на своите огништа.
XS
SM
MD
LG