Достапни линкови

Камбера: Роберт Гејтс од денеска во посета на Австралија


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс днеска заминува во посета на Австралија. Според американски извори, Гејтс ќе побара од австралиските власти поголема подршка за меѓународните мировни мисии, иако Австралија најави дека планира повлекување на 500 војници од Ирак кон средината на оваа година.
XS
SM
MD
LG