Достапни линкови

Лондон: Буто починала од повредите од експлозијата, а не од куршуми


Британските истражни органи утврдиле дека пакистанската опозициона лидерка Беназир Буто, починала од повредите од самоубиствениот бомбашки напад, а не од куршуми. Според резултатите од истрагата, напаѓачот пукал кон Буто, но не ја погодил, а потоа активирал експлозив.
XS
SM
MD
LG