Достапни линкови

Варшава: Најмалку 20 лица загинати при пад на полски воен авион


Најмалку 20 лица загинаа вчера вечерта при пад на полски воен авион во шума во северозападниот дел на земјата-соопшти полскиот премиер Доналд Таск. Транспортерот во кој меѓу дваесетте загинати се и бригадирен генерал и четири членови на посадата се урнал при слетувањето. Авинот ги пренесувал офицерите кои учествувале на конференција за безбедност во авијацијата во Варшава.
XS
SM
MD
LG