Достапни линкови

Мичиген: Мит Ромни победи на изборите за претседателски кандидат на Републиканците во Мичиген


Поранешниот гувернер на Масачусетс Мит Ромни победи на изборите за претседателски кандидат на Републиканската партија во американската сојузна држава Мичиген. Ромни освои близу 40 насто гласови, победувајќи го сенаторот Џон МекКејн, кој го освои второто место.
XS
SM
MD
LG