Достапни линкови

Индонезија: Силен земјотрес, нема опасност од цунами


Силен земјотрес денеска го потресе западниот брег на Индонезија, односно провинцијата Папуа, но властите соопштија дека нема опасност од цунами. Земјотерсот бил со сила од пет запирка осум степени според Рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG