Достапни линкови

Дијала: Шест лица загинале при експлозија на мина


Шест луѓе загинале во ирачката провинција Дијала, кога минибус налетал на мина на патот, а во сличен инцент во градот Бакуба, во истата провинција, биле повредени три лица. Дијала е една од ирачките провинции во кое се најчести насилствата.
XS
SM
MD
LG