Достапни линкови

Скопје: Штрајк на основните училишта во општина Центар


Поради неисплатени плати, надоместоци и придонеси за ноември основните училишта од општина Центар денеска ќе штрајкуваат. Регионалниот одбор на СОНК -Центар најави дека штрајкот ќе трае се додека не бидат исполнети нивните барања. Во знак на солидарност сите основни и средни училишта во Македонија ќе ги скратат часовите.
XS
SM
MD
LG